Jdi na obsah Jdi na menu
 


HISTORICKÁ DRBNIČKA

Příspěvky

Koh-i-noor Hardtmuth u nás v Kralovicích část II.

19. 8. 2016

Žluté tužky se hnědým koncem, kde je zlatá plomba a zářivý ražený zlatý nápis zná každý. Brali jsme je jako samozřejmost našich školních tříd, dřevěných i šitých penálů, než nám zmizely pod náplavou levných napodobenin zahraničních firem. Zajímá vás, jak přišel Franz Hardtmuth na jméno KOH-I-NOOR? Hora světla... Je to synonymem tvrdosti, kvality a lesku? O tom, že je to název indického diamantu v královské koruně víme, ale jak se to seběhlo ? Necháme odpovědět historika. Na ostatní otázky budeme odpovídat my nebo náš velký guru... Koh-i-noor vyrábí mnoho suvenýrů, které míří do celého světa.... Postupně Vám je představíme a jsou to skutečně skvosty vhodné pro reprezentování naší země v cizině... Pokračování Drbny historičky o areálu továrny L. & C. Hardmuth připravil historik Jan Schinko. Nyní třeba popisuje, proč byly tužky žluté. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: HISTORICKÁ DRBNIČKA | Komentářů: 0

Koh-i-noor Hardtmuth u nás v Kralovicích část I.

19. 8. 2016

Koh-i-nnor Hardtmuth je slovo, které provází celé generace. Dovolujeme si být jedním, který přivedl tuto světově známou značku k nám do města. Co myslíte? Udělal Carl Hardtmuth dobře, když firmu přestěhoval z Vídně do Čech? 

Historik Jan Schinko se podíval na firmu L. & C. Hardtmuth, která se v devatenáctém století přestěhovala z Vídně do Českých Budějovic. 
 

 
Celý příspěvek | Rubrika: HISTORICKÁ DRBNIČKA | Komentářů: 0